Fudbaleri Bajer Leverkuzena savladali su na gostovanju ekipu Štutgarta sa 3:1 u petom kolu njemačke Bundeslige.

Tim iz Leverkuzena se brzo vratio na pobjednički kolosijek nakon poraza od Borusije Dortmund i savladao je tim Štugarta. Gosti u poveli golom Roberta Andrića u drugom minutu kada je bio najviši u skoku nakon centaršuta Mičela Bekera

Na 2:0 povećao je Patrik Šik u 19. minutu, nakon što je Florijan Virc prošao po desnoj strani i ubacio u petarac, a tamo se Šik našao na pravom mjestu. Ubrzo je Andrić u 32. minutu dobio crveni karton, da bi šest minuta kasnije Orel Mangala pritrčao nakon što je golman Bajera odbranio šut i zatresao mrežu za 2:1.

Nakon velike borbe na sredini terena, Virc je oduzeo loptu u 70. minutu i sa nekih desetak metara uspio je poslati iza leđa protivničkog golmana za konačnih 3:1.

U narednom kolu Bajer Leverkuzen dočekuje Majnc, a Štutgart gostuje Bohumu.