U sklopu 23. kola Primere, Barselona je kod kuće ubjedljivo pobijedila Alaves sa 5:1.

Izabranici Ronalda Kumana su od samog starta zaigrali konkretnije, a do prvog pogotka su stigli u 29. minutu, kada je strijelac bio Trinkao.

Sedam minuta kasnije, Lionel Mesi je postigao gol, ali je to učinio iz nedozvoljene pozicije i rezultat se tada nije promijenio, ali jeste u 46. minutu, kada je Argentinac ipak uspješno pronašao put do protivničke mreže i na veliki odmor se otišlo sa 2:0.

U 57. minutu, Luis Rioha je smanjio na 2:1, ali se ispostavilo da je to bilo sve što su gosti uspjeli uraditi do kraja meča.

Trinkao i Mesi su se u 74. i 75. minutu po drugi put upisali u listu strijelaca i tako doveli svoj tim do 4:1, a konačan rezultat, 5:1, postavio je Žunior Firpo u 80. minutu.

U narednom kolu, katalonski gigant na svom terenu dočekuje Kadiz, a Alaves će gostovati protiv Real Sosijedada.