Barselona neuvjerljivom igrom upisala nova tri boda

U okviru 21. kola španske Primere Barselona je na svom “Kamp nou” dočekala ekipu Atletik Bilbaa. Patila se domaća ekipa kroz ovaj susret, ali su uspjeli slaviti sa 2:1.

Prvu priliku na meču je imala Barselona u 15. minutu, kada je Lionel Mesi primio tačan pas i tukao snažno iz blizine. Na žalost domaće ekipe, lopta je proletjela malo iznad prečke, gosti su imali sreće da ne budu u ranom zaostatku.

Samo pet minuta poslije promašaja, Argentinac se iskupio, te postigao pogodak. Mesi je dao odličan gol iz slobodnog udarca. Savršeno je loptu zavrnuo u desne rašlje. Rezultat je bio 1:0 za Barselonu.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja ispred golova obje ekipe. “Blaugrana” je znalački čuvala loptu i na odmor se otišlo sa rezultatom 1:0 za Barselonu.

Pet minuta po nastavku meča i dogodio se peh za omaći tim. Nesretan autogol je dao Žordi Alba. On je pokušao izbiti loptu poslije centaršuta protivnika, a poslao ju je u donji desni ugao svog gola. Rezultat je bio poravnat, 1:1.

Samo devet minuta poslije izjednačujućeg gola Miralem Pjanić je skočio na centaršut u šesnaestercu i tukao dobro glavom, ali je golman to odbranio i skrenuo udarac u stativu. Barselona je bila nervozna i žurilo im se da se vrate u prednost.

Igrao se 75. minut, a Barselona je izvela dužu akciju, lopta je otišla pred gol protivnika, na nju je natrčao Antoan Grizman i samo je skrenuo u mrežu Atletika. Rezultat je bio 2:1 za Barselonu.

Posljednju priliku na meču imao je igrač gostiju Raul Garsija koji je na 18 metara od gola domaćih primio dodavanje i tukao snažno po golu. Golman je dobro reagovao i odbranio mu šut. Rezultat je ostao 2:1 za Barselonu.

Barselona u idućem kolu gostuje Granadi, a Atletik Bilbao igra protiv Betisa.