Benteke golom iz voleja u petoj minuti nadoknade donio pobjedu Kristal Palasu (VIDEO)

Kristal Palas je na gostovanju pobijedio Brajton u okviru 25. kola Premijer lige rezultatom 2:1.

Jedini gol u prvom poluvremenu viđen je u 27. minuti. Gosti su u tri poteza došli do gola Brajtona i akciju je prekrasnim potezom završio Žon-Filip Mateta

Brajton je do izjednačenja stigao nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu. Lopta se sretno odbila do Žoela Veltmana koji je iskoristio priliku i pogodio mrežu Kristal Palasa.

Imali su domaći do kraja još nekoliko prilika i za puni plijen večeras, međutim Adama Lalana, Dani Velbek i Ben Vajt u nekoliko navrata nisu bili precizni, za šta su u finišu bili kažnjeni.

Igrao se peti minut nadoknade kada je Kristijan Benteke dočekao jedan cetaršut i volej udarcem matirao nemoćnog Roberta Sančeza za pobjedu gostiju.

Kristal Palas u sljedećem kolu igra protiv Fulama, dok će Brajton ugostiti Vest Bromvič Albion.