Betis u goleadi bolji od Rajo Valjekana, Suarez sa dva gola donio bod Atletiko Madridu

Odigrane su dvije utakmice desetog kola špansk Primere, a Betis je savladao Rajo Valjekano, dok su fudbaleri Atletiko Madrida i Real Sosijedada odigrali neriješeno.

Gostujuća ekipa povela je u sedmoj minuti preko Aleksandera Sorlota. Bio je to debitantski gol u plavo–bijelom dresu za Norvežanina koji ne može da pronađe formu od odlaska iz Trabzonspora.

Na startu drugog dijela Šveđanin Isak pogodio je za velikih 2:0 za goste, te se od tog momenta stekao utisak da bi gosti mogli i do punog plijena na ovom meču.

Drugačije je mislio Luis Suarez koji je u 61. minuti na asistenciju mladog Žoaa Feliksa pogodio za 2:1, a onda u prvoj minuti sudijske nadoknade postavio konačan rezultat 2:2 i tako donio bod svojoj ekipi na ovom meču.

Betis je na domaćem terenu savladao Rajo Valjekano sa 3:2. Domaćim fudbalerima nije bilo sve “med i mlijeko” na ovom meču, s obzirom da su poveli sa 2:0 ranim golovima Aleksa Morena u 22. minuti i Huanmija u 24. minuti, a onda su se gosti vratili i poravnali na 2:2.

Rendi Nteka u posljednjim minutama prvog dijela donio je smanjenje rezultata, a izjednačenje  65. minuti bilo je djelo Alvara Garsije.

Sva tri boda Betisu donio je Vilijan Hoze sa bijele tačke u 75. minuti za konačnih 3:2.