Bolonja do punog plijena preko Sampdorije, Mihajlović ostaje na klupi univerzitetskog grada

U sklopu 27. kola italijanske Serije A na stadionu “Renato Dal’Ara” Bolonja je ostvarila ubjedljiv trijumf protiv Sampodorije rezultatom 3:1.

Na samom početku susreta prva prijetnja je viđena već u četvrtoj minut, a fantastičnu priliku da pretvori u gol propustio je Morten Torsbi čiji snažan udarac je zaustavila stativa. U mnogo boljem ofanzivnom ritmu u meč su ušli izabranici Klaudija Ranierija što je viđeno u prvih dvadesetak minuta susreta, sve dok se lopta prvi put na meču nije prešla gol liniju.

Na žalost fudbalera Sampdorije koji nisu iskoristili terensku inicijativu Bolonja je prvu šansu da zatrese mrežu rivala iskoristila preko Muse Baroa čiji fantastičan udarac glavom nije mogao zaustaviti golman gostujućeg tima Emil Audero, pa je na semaforu u 27. minuti pisalo 1:0.

Bolonja je zadržala vođstvo samo deset minuta, da bi u 37. minuti meča stvari na početak vratio iskusni Fabio Kvaljarela koji je iskoristio centaršut Tomaza Auđelja.

Nije dugo potrajalo izjednačenje, a samo četiri minute poslije vođstvo domaćima opet je omogućio Matias Svanberg, koji se pronašao u pravo vrijeme na pravom mjestu. Neuspješan pokušaj Muse Baroua da oslobodi sebi prostor za šut omogućio je da lopta dođe do Svanberga koji je “hladan kao špricer” zatresao mrežu rivala za 2:1 četiri minute prije poluvremena.

Kada je u pitanju drugo poluvrijeme Sampdorija je nastavila da napada, a Bolonja se branila svim silama iako su imali vođstvo, a gledajući statističke parametre svi oni bili su na strani gostujućeg tima.

Ipak, tačku na ovu utakmicu stavio je Roberto Sorijano u 70. minuti susreta kada je postavio konačan rezultat ovog meča 3:1. Sjevnuo je kontranapad Bolonje kada su u svega tri poteza izabranici Siniše Mihajlovića pretrčali cijeli teren, a sjajnu asistenciju Matiasa Svanberga iskoristio je Sorijano da hladnokrvno “dokrajči rivala”.

Iako je bilo pomena da bi eventualni poraz Bolonje mogao ugroziti mjesto na klupi Siniše Mihajlovića, ovakav ishod događaja totalno je bacio u drugi plan te nagovještaje.

U narednom kolu Bolonja putuje u Krotone, dok će Sampdorija snage odmjeriti protiv Torina na domaćem terenu.