Photo by Alberto Lingria/Xinhua

U posljednjoj utakmici drugog kola Serije A, Bolonja je na svom terenu savladala Parmu sa 4:1.

Bolonja je u vođstvo došla u 16. minuti. Nakon jednog kornera za domaću ekipu, lopta je prošla kroz čitav šesnaesterac i završila na drugoj stativi gdje je sam ostao Roberto Sorijano i glavom pogodio za 1:0.

Petnaest minuta kasnije, na semaforu je pisalo 2:0. Letargičnu igru na sredini terena prekinuo je opet Sorijano koji je sjajno gađao sa 20 metara i već tada je postalo jasno da će Parma teško stići makar do boda na “Renato Dalari”.

Već nakon jedanaest minuta igre u drugom poluvremenu, sve dileme su bile otklonjene. Opet je Sorijano bio ključan čovjek, samo je ovaj put Italijan maestralno gurnuo loptu u prostor Andreasu Skovu Olsenu, a ovaj bez ikakvih problema matirao Luiđija Sepea za 3:0.

Parma je do počasnog pogotka stigla u 67. minuti. Lukaš Skorupski je užasno ispucao loptu koja je stigla do Gastona Brugmana, a ovaj iz prve iskoristio neopreznost jednog defanzivca Bolonje koji nije stigao da napravi ofsajd zamku i brzom asistencijom Urguvajac je proigrao Hernanija koji rutinski pogađa za 3:1.

Ako su navijači Parme imali nadu da bi moglo čudo večeras da se desi u Bolonji, tu nadu im je uzeo Simone Jakoponi. Štoper gostiju je kao posljednji igrač odbrane napravio faul, a sudija Paolo Valeri je pokazao crveni karton.

Do kraja utakmice, viđen je još jedan pogodak. U sudijskoj nadoknadi, konačnih 4:1 je postavio Rodrigo Palasio. Opet su defanzivci Parme bili neoprezni na 20 metara od svog kola, što je iskoristio napadač Bolonje da postigne prekrasan pogodak.

U narednom kolu, izabranici Siniše Mihajlovića će gostovati Beneventu koji trenira Pipo Inzagi, trener koga je srpski stručnjak zamijenio na klupi Bolonje prije manje od dvije godine. Parma će u nedjeljuj na svom “Enio Tardiniju” dočekati Veronu u nadi da mogu stići do prvih bodova u sezoni.