Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su na domaćem terenu ekipu Šalkea sa 3:0 u petom kolu Bundeslige.

Revierderbi je bio neizvjestan samo u prvom poluvremenu koje je završeno bez golova. Domaći igrači su potvrdili ulogu favorita u drugih 45 minuta, a prvi gol je postigao Manuel Akandži u 55. minutu kada je pokupio odbijenu loptu i smjestio je iza Frederika Ronova. Samo je bilo pitanje vremena kada će se Erling Haland upisati u strijelce i to je uradio u 61. minutu. Džejdon Sančo ga je proigrao, a on je lobovao protivničkog golmana za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Mats Humels u 78. minutu nakon kornera.

Ranije u toku dana odigrane su još četiri utakmice Bundeslige, a Robert Levandovski je novim het-trikom donio pobjedu Bajern Minhenu protiv Ajntrahta iz Frankfurta (4:0).