U sklopu 28. kola najvišeg ranga engleskog fudbala Brajton je na gostovanju Sautemptonu odnio pun plijen savladavši “Svece” 2:1 na stadionu “Sent Meris”.

Igrao se 16. minut kada je u vođstvo Brajton doveo Luis Dank fantastičnim golom glavom poslije kornera koji je izveo Paskal Gros. Na ovaj način Dank je postao defanzivac koji je postigao najviše golova u dosadašnjem dijelu sezone Premijer lige Engleske, a mrežu rivala “zakucao” je čak sedam puta.

Igrao se 27. minut kada je Če Adams iskoristio trenutak nepažnje u odbrani Brajtona, pa zatresao mrežu gostiju, te vratio stvari na početak za 1:1.

Pun plijen Brajtonu pripao je poslije “mata u tri poteza” na sredini terena kada su poslije svega tri dodavanja saigrači Leandra Trasarda ofanzivnom fudbaleru gostujućeg tima omogućili da se pronađe u velikom šansi koju je on rutinski iskoristio za 2:1, što je na kraju u 56. minuti bio odlučujući trenutak ovog meča.

U narednom kolu Brajton dočekuje Njukastl, dok će fudbaleri Sautemptona utjehu od ovog poraza tražiti na domaćem terenu protiv Barnlija.