Borusija Dortmund je u okviru 25. kola Bundeslige na svom terenu pobijedila Hertu rezultatom 2:0.

Bili su “Milioneri” znatno bolji protivnik i u prvom poluvremenu, međutim nisu krunisali šanse, pa je na semaforu nakon prvih 45 minuta stajalo 0:0.

Najbolje prilike za Borusiju je imao Marko Rojs u dva navrata. Prvo je kapiten domaćihu 13. minuti iz voleja šutirao preko gola, da bi tri minute kasnije pogodio živi zid iz slobodnog udarca. Mogli su domaći do prednosti u 34. minuti kada je šut Džuda Belingema odbranio golman Herte Rune Jarštajn.

Borusija Dortmund je do vođstva stigla u 55. minuti. Julijus Brandt je “potegao” sa velike udaljenosti. Lopta je prevarila golmana Herte i završila iza njegovih leđa.

Nije Herta prijetila uopšte ekipi iz Dortmunda koja je večeras bila za klasu bolja protivnik. Sve je definitvno bilo jasno kada je u 81. minuti igrač gostiju Vladimir Darida zbog neopreznog starta zaradio direktno isključenje. Drugi gol za Borusiju i potvrdu dominacije potvrdio je Jusufa Mukoko u nadoknadi udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Herta se ovim porazom izjednačila sa Majncom koji se nalazi u zoni ispadanja. Oni u sljedećem kolu dočekuju Bajer Leverkuzen, dok Borusija gostuje Kelnu.