Danas su odigrane tri utakmice 30. kola njemačke Bundeslige, a pobjede su upisali Bajern, Frankfurt i Arminija Bilefeld.

Arminija Bilefeld je na domaćem terenu savladala ekipu Šalkea rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Fabijan Klos u 50. minuti. Isti igrač promašio je penal u finišu utakmice i tako propustio da udvostruči prendost domaćih.

Bajern je u Minhenu riješio pitanje pobjednika već u prvom poluvremenu protiv Leverkuzena. Vođstvo “Bavarcima” donio je Maksim Čupo-Moting već u sedmoj minuti, a samo šest minuta kasnije sjajnim udarcem sa ruba šesnaesterca Džošua Kimih ispostavilo se postavio je konačan rezultat ovog meča.

Frankfurt je na domaćem terenu slavio sa 2:0 protiv Augsburga. U 37. minuti Martin Hintereger se sjajno snašao u šesnaestercu gostiju i glavom donio prednost domaćinu. Andre Silva je u 58. minuti takođe glavom postavio konačan rezultat na ovoj utakmici 2:0.

Ostale utakmice 30. kola njemačke Bundeslige su na programu sutra.