U utakmicama 21. kola Bundeslige koje su odigrane u terminu od 15:30h u četiri meča nije bilo pobjednika. Bodove su podijelili Borusija Dortmund i Hofenhajm, Verder i Frajburg, Bajer Leverkuzen i Majnc, te Štutgart i Herta.

Borusija Dortmund pretrpila je novi neuspjeh. Ovaj put na “Signal Iduna parku” oni su remizirali sa Hofenhajmom rezultatom 2:2. Krenulo je ipak dobro po “Milionere” kada je Džejdon Sančo u 24. minuti doveo domaće u prednost. Nakon nešto više od pola sata igre rezultat je poravnao Munas Dabur i na poluvremenu je bilo 1:1.

U 51. minuti gosti su stigli i do potpunog preokreta. Dabur je šutirao, a lopta se od golmana odbila do Ihlasa Beboua koji je šalje iza leđa Marvina Hica. Uspjeli su domaći nakon toga zatresti mrežu, odnosno učinio je to Erling Haland u 59. minuti, ali je gol poništen zbog nedozovoljene pozicije.

Do gola vrijednog makar boda na ovom susretu Borusija Dortmund je stigla u 81. minuti. Nakon gužve u sredini terena lopta je stigla do Halanda, a mladi napadač hladnkrvno postiže pogodak. Tražili su gosti prije toga prekršaj, došlo je i do “čarki” na terenu, no VAR je potvrdio da je gol regularan.

Bajer Leverkuzen je na svom terenu prokockao prednost od 2:0 i na kraju remizirao protiv Majnca. “Apotekari” su do prvog gola stigli u 14. minuti kada je asistenciju Muse Diabija iskoristio Lukas Alario. Prednost domaćih na 2:0 povećao je Patrik Šik pet minuta prije kraja.

Prvi pogodak za goste je postigao Robert-Nesta Glatcel minut prije kraja. Šok za domaće desio se u drugoj minuti nadoknade kada je Kevin Stoger pogodio za 2:2.

Štutgart i Herta su podijelili bodove i odigrali 1:1.

Saša Kalajdžić je domaće u finišu prvog poluvremena odličnim udarcem glavom doveo u prednost. Dugo je trajalo vođstvo Štutgarta i izgledalo je kao da će oni sačuvati prednost, međutim u 82. minuti Luka Nec izjednačio je i donio bod “Staroj dami” iz Berlina.

U još jednoj utakmici u terminu od 15:30h, Verder i Frajburg su remizirali bez golova za 90 minuta.