REUTERS/Fabian Bimmer

U okviru 30. kola Bundeslige Hofenhajm je s 3:2 pobijedio Borusiju iz Mehengladbaha, Borusija Dortmund je s 2:0 bila bolja od Union Berlina, Volfsburg je u Štutgartu slavio s 3:1, dok je Majnc minimalnim rezultatom savladao Verder u Bremenu.

Hofenhajm je nakon velikog preokreta uspio doći do sva tri boda u meču protiv Borusije iz Mehengladbaha. Gosti su preko Alasana Plee došli do prednosti u 25. minuti, a istu su uspjeli povećati u posljednjoj minuti prvog poluvremena golom Valentina Lazara

Andrej Kramarić je već u trećoj minuti nastavka smanjio prednost gostiju, da bi potom na isteku sat vremena igre Ilas Bebu izjednačio rezultat. Do potpunog preokreta Hofenhajm je stigao novim golom hrvatskog reprezentativca u 65. minuti utakmice.

Sigurnu pobjedu rezultatom 2:0 ostvarila je Borusija Dortmund na “Vestfalenu” protiv Union Berlina. Nakon 27 minuta igre domaći su stigli do prednosti. Erling Haland je promašio penal, ali je njegovu grešku popravio Marko Rojs pogodivši praznu mrežu protivničke ekipe. Konačan rezultat postavio je Rafael Gereiro dvije minute prije kraja utakmice.

U dvije preostale utakmice Majnc je golom Adama Salaija iz 16. minute savladao Verder u Bremenu, dok je golovima Ksavera Šlagera, Vuta Verghosta i Janika Gerharta Volfsburg sve do posljednje minute vodio s 3:0 protiv Štutgarta, koji je preko Gonzala Kastra uspio ublažiti poraz.

Volfsburg je pobjedom zadržao treću poziciju s 57 osvojenih bodova, dok je Borusija iz Dortmunda dva mjesta ispod s 52. Na sedmom mjestu nalazi se istomeni klub iz Mehengladbaha, a njegov prvi sljedbenik je Union Berlin. Štutgart zauzima desetu poziciju na tabeli, Hofenhajm 11. dok su Majnc i Verder 13, odnosno 14. klub Bundeslige.