Official photo

U okviru petog kola Bundeslige, Volfsburg je na svom terenu savladao Arminiju rezultatom 2:1, a Verder i Hofenhajm su u Bremenu odigrali neriješeno, 1:1.

Vout Veghorst je postigao prvi gol za Volfsburg u 19. minutu. Nakon uigrane akcije iz slobodnog udarca, pronašao ga je Maksimilijan Arnold, a napadaču “Vukova” nije bilo teško da savlada protivničkog golmana.

Samo minut kasnije, Arnold je ponovo učestvovao u golu svoje ekipe, ali ovaj put kao strijelac. Dobro se snašao nakon greške gostujuće odbrane i lijevom nogom poslao loptu u mrežu.

Ekipa iz Bilefelda je uspjela smanjiti rezultat u 80. minutu. Sven Šiplok je sa desetak metara iz prve šutirao po zemlji, a Koen Kastels je ostao nemoćan. Ipak, do kraja se nije desilo ništa opasno, pa je konačan rezultat glasio 2:1.

U drugoj večerašnjoj utakmici, Verder je poveo već u petom minutu. Maksimilijan Egestajn je utrčao u protivnički šesnaesterac i sjajnim udarcem lijevom nogom poslao loptu u mrežu.

Sedamnaest minuta kasnije, Hofenhajm je izjednačio na 1:1. Denis Gajger je odlično šutirao iz prve sa desetak metara, a odbrana kluba iz Bremena je ostala nemoćna.

Do kraja utakmice, rezultat je ostao nepromijenjen, pa su timovi podijelili bodove.