Čekićari rutinski protiv fenjeraša (VIDEO)

Vest Hem je u okviru 24. kola Premijer lige Engleske pobijedio Šefild junajted na svom terenu rezultatom 3:0.

Sasvim očekivano Vest Hem je nastavio sa dobrim igrama i upisao nova tri boda. “Mušterija” ovog puta “Čekićarima” bio je Šefild junajted.

Krenulo je tako pa je i u petoj minuti sviran penal za domaće. Enda Stevans je nespretno reagovao u svom kaznenom prostoru, a nakon što je Krejg Douson pao, Simon Huper je pokazao na bijelu tačku. Ipak nakon pregledanja usporenog snimka, odluka je preinačena.

Nastavili su domaći da napadaju i imali nekoliko prilika preko Džesija Lingarda, međutim bivši igrač Mančester junajteda nije se uspio upisati među strijelce.

U 39. minuti sviran je i drugi penal na utakmici, a ovaj put je odluka ostala ista i nakon VAR-a. Odgovornost je preuzeo Deklan Rajs i precizno pogodio za vođstvo 1:0.

Mogao je Šefild u drugom poluvremenu preko Dejvida Mekgoldrika u 53. minuti stići do izjednačenja, ali se istakao Lukaš Fabijanski. Imao je isti igrač priliku i nešto kasnije, no ponovo se ispriječio golman Vest Hema.

U međuvremenu, u 57. minuti Vest Hem je postigao drugi gol. Aron Kresvel je izveo korner, a Isa Diop došao do lopte i neodbranjivo je poslao u mrežu.

Do kraja su domaći sačuvali stečenu prednost, a u posljednjim trenucima i povećali pogotkom Rajana Frederiksa.

Vest Hem u sljedećem kolu dočekuje Totenhem, dok će Šefild igrati derbi začelja protiv Fulama.