Čelsi sačuvao bod sa igračem manje, neopreznost Džejmsa mogla koštati Plave poraza protiv Liverpula

Čelsi i Liverpul su remizirali na “Stamford Bridžu” u trećem kolu Premijer lige Engleske rezultatom 1:1.

Prvu priliku u derbiju kola imao je mladi Harvi Eliot kada je dobro šutirao sa distance, no na sreću Edouarda Mendija, lopta je prošla malo pored gola.

Nakon toga, nije bilo mnogo prilika sve do 22. minute kada je Rajs Džejms odlično izveo korner, a Kai Haverc glavom sa prve stative loptu poslao u mrežu Liverpula.

U 47. minuti desila se nesvakidašnja situacija ispred gola Čelsija. Nakon velike gužve, Sadio Mane je u padu šutirao, a sa gol linije rukom odbranio Džejms. Nakon intervencije VAR-a, glavni sudija Entoni Tejlor je pokazao na bijelu tačku i crveni karton beku Čelsija.

Loptu je na penal namjestio Mohamed Salah i prevario Mendija, te postigao gol za 1:1.

Shodno igraču više u drugom poluvremenu, Liverpul je imao apsolutnu terensku inicijativu u drugom poluvremenu i veliki posjed lopte na svojoj strani.

Imali su “Redsi” u 52. minuti dobru situaciju kada je ostao sam u šesnaestercu Diogo Žota i šutirao glavom, ali je Portugalac bio neprecizan. Sedam minuta kasnije iz slične situacije je pored gola šutirao i Džordan Henderson.

Kako je vrijeme odmicalo, Čelsi je uspjevao da uspostavi kontrolu na terenu, ali su osim udarca Matea Kovačića u 85. minuti koji je odbranio Alison Beker, bili nemoćni. Liverpul je s druge strane pokušao doći do tri boda, no nisu mogli ozbiljnije priprijetiti Mendiju, jer je odbrana domaćih odlično stajala na terenu.

Čelsi u sljedećem kolu dočekuje Aston Viču, dok Liverpul gostuje Lidsu.