Verona je rezultatom 3:2 savladala Romu i stigla do prve pobjede u sezoni.

Apsolutnu dominaciju u prvih 45 minuta igre Roma je pretvorila u rezultatsku prednost devet minuta prije odmora. Nakon što su visokim presingom oduzeli loptu protivniku istu su proslijedili do Rika Karsdorpa poslije čijeg centaršuta Lorenco Pelegrini atraktivnim udarcem, popularnom “štiklom”, pogađa bliži ugao i dovodi “Vučicu” do prednosti.

Drugo poluvrijeme donijelo je potpuno drugačiju sliku stanja na terenu, a već u njegovom trećem minutu rezultat je izjednačen. Brzi protok lopte po lijevoj strani terena priredio je opasnost pred Rominim golom, te natjerala defanzivce da ostave loptu na sedam metara od gola odakle nečuvani Antonin Barak pogađa za 1:1.

Samo pet minuta poslije uslijedio je preokret rezultata. Ivan Ilić dodao je loptu do Đanluke Kaprarija koji je unosi u šesnaesterac, a potom prekrasno pogodio dalji ugao gola.

Samo četiri minute poslije Ilić se hvatao za glavu. Pelegrini je prošao po lijevoj strani terena i uputio centaršut kojeg srpski fudbaler nespretno proslijeđuje u sopstvenu mrežu. Nije tu ipak bio kraj ekspresnim promjenama rezultata. Prošlo je tek pet minuta dok domaći ponovo nisu poveli. Đovani Simeone je s desne strane prebacio loptu u sredinu, a Davide Faraoni je sebi u prijemo podigao loptu na volej a potom fantastičnim atraktivnim udarcem s linije šesnaesterca pogodio same rašlje.

Verona je nakon tri uvodna poraza stigla do prve pobjede, a Igor Tudor nije mogao ni da zamisli bolji debi na klupi novog tima, s obzirom da je pobijedio Romu koja je u prva tri kola imala maksimalan učinak.