U okviru 27. kola Serije A, Đenova i Udineze su odigrali neriješeno, a konačan rezultat je glasio 1:1.

Sve je bilo riješeno u prvih pola sata. Udineze je bio za nijansu konkretniji na samom uvodu, ali domaća Đenova je prva stigla do pogotka.

U osmom minutu, Kevin Strotman je sa lijeve strane pronašao Gorana Pandeva, koji je sjajno primio loptu, okrenuo se i bez problema lijevom nogom pogodio za 1:0. Gosti su tražili igranje rukom, ali nakon konsultacije sa VAR sobom, glavni arbitar je odlučio da je gol regularan.

Udineze nije dopustio da ga novonastala situacija previše poremeti, Rodrigo Pereira je u 14. minutu zatresao mrežu protivnika, ali to je učinio iz nedozvoljene pozicije i nije došlo do izjednačenja.

Ipak, u 30. minutu, gosti su uspjeli poravnati. Domeniko Krisćito je neoprezno reagovao u vlastitom šesnaestercu i sudija je pokazao na bijelu tačku. Rodrigo De Paul je preuzeo odgovornost i nakon njegovog udarca sa 11 metara je bilo 1:1.

Do kraja poluvremena, nije bilo više uzbuđenja i na veliki odmor se otišlo sa istim rezultatom.

Drugo poluvrijeme nije donijelo nove golove, ali pred sam kraj ih je moglo biti sa obje strane.

U 83. minutu, Ilija Nestorovski je poslije centaršuta šutirao iz izgledne pozicije u šesnaestercu, ali lopta je otišla desno od gola i njegov tim nije stigao do preokreta.

U samom finišu, Marko Pjaca je nakon odličnih driblinga došao do veoma dobre prilike, ali nije uspio savladati golmana Udinezea, a nedugo zatim je Valon Behrami, njegov saigrač, pogodio stativu. Ovo je bilo i posljednja situacija vrijedna pomena i konačan ishod je ostao 1:1.

U narednom kolu, Đenova igra protiv Parme u gostima, a “Crno-bijeli” na svom terenu dočekuju Lacio.