REUTERS/Ronny Hartmann

Fudbaleri Dortmunda savladali su ekipu Majnca na gostujućem terenu sa 3:1 u okviru 33. kola njemačke Bundeslige.

Utakmicu su bolje otvorili gosti koji su nakon 13. minuta igra imali veliku priliku. Džud Belingam je naletio na odbijanac, ali je loptu poslao lijevo od gola. Deset minuta kasnije Džejdon Sančo je poslao pas ka Rafaelu Gereru koji je sa ruba šesnaesterca poslao loptu uz desnu stativu i tako doveo goste u vođstvo.

U 43. minuti Marko Rojs pokupio je dodavanje Sanča i zabio uz desnu stativu za 2:0 na ovoj utakmici.

U drugom poluvremenu domaći su došli do svoje prepoznatljive igre. U 64. minuti Deni Laca je naletio na odbijanac, međutim Roman Burki mu je sjajno skinuo ovaj šut.

Julijan Brandt u 80. minuti nakon solo prodora izletio je jedan na jedan i zabio za 3:0.

U finišu utakmice nakon konsultacije sa VAR sobom glavni arbitar ovog meča Harm Osmers pokazao je na bijelu tačku za domaće. Precizan je bio Robin Kuaison koji je tako postavio konačan rezultat ovog meča 3:1 u korist Dortmunda.

Ovom pobjedom Dortmund se kvalifikovao u Ligu šampiona za narednu sezonu.

Majnc narednu utakmicu u Bundesligi igra protiv Volfsburga, dok Dortmund dočekuje Bajer Leverkuzen.