Posljednja utakmica 31. kola engleske Premijer lige između Brajtona i Evertona završena je bez golova 0:0.

Utakmicu su bolje otvorili fudbaleri Brajtona koji su bili mnogo konkretniji u napadu. Jakub Moder je u 18. minuti snažno opalio sa ruba šesnaesterca, ali je lopta prozujala pored lijeve stative. U 31. minuti Nil Mopaj primio je odličan pas i uputio udarac, međutim odbrambeni igrač je uspio da mu izblokira šut.

Najbolju šansu  prvom poluvremenu imao je Ives Bisuma kada je pokušao popularnim makazicama da postigne pogodak, ali je bio zamalo neprecizan i lopta je završila preko gola.

Na startu drugog poluvremena nakon zakašnjelog starta žuti karton dobio je kapiten Luis Dank. U 67. minuti Moder je nakon centaršuta loptu primio na rubu šesnaesterca i šutirao, ali je lopta otišla preko gola. Četiri minuta kasnije Robert Sančez sjajno je odbranio udarac kojki je uputio Hames Rodrigez

Uslijedio je pravi pritisak domaćih fudbalera. Prvo je šutirao Dani Velbek, ali njegov šut je izblokirao defanzivac Evertona. Minut kasnije namjestio se Mopaj, međutim uputio je udarac lijevo od gola, da bi i Leandro Trosar pokušao da ugrozi gol gostiju, ali mu je lopta izblokirana u korner.

U 78. minuti proslavio se Robin Olsen koji je prekrasnom odbranom zaustavio pokušaj glavom Danka i sačuvao svoju mrežu. Pet minuta kasnije Trosar je šutao iz slobodnog udarca, ali se lopta odbila od živog zida u korner. I nakon kornera bila je gužva u šesnaestercu, međutim Olsen je otklonio opasnost ispred svog gola.

Mogao je Brajton do pobjede u 89. minuti kada je udarac uputio Adam Lalana, ali je lopta završila preko gola. Minut kasnije gosti su pravo iz ničega imali šansu preko Aleksa Ivobija koji je ostao sam i šutirao neprecizno. Bila je ovo najbolja šansa na utakmici za Everton.

Utakmica je završena bez golova. Everton je posljednji put odigrao 0:0 u junu prošle godine u “Mersisajd derbiju” protiv Liverpula, dok je Brajton od svoje promocije u Premijer ligi čak 15 puta završio utakmicu “neslavnim” rezultatom.