Fiorentina nanijela četvrti poraz Udinezeu

Fiorentina je večeras na svom terenu rutinski savladala Udineze rezultatom 3:2, u okviru petog kola italijanske Serije A.

Domaći su odlično otvorili utakmicu i do 21. minuta već su imali vođstvo od 2:0. Prvo je pogodio Gaetano Kastrovili u 11. minutu na asistenciju Kristijana Biragija. Strijelac prvog gola Kastrovili asistirao je u 21. minutu Nikoli Milenkoviću za prvi ligaški gol.

Stefano Okaka je smanjio prednost domaćih pred kraj prvog dijela. Argentinac Rodrigo de Paula prošao je po desnoj strani i ubacio, a italijan je glavom pogodio mrežu za 2:1.

Igrač utakmice Kastrovili svoj drugi pogodak, a treći za svoj tim postigao je u 52. minutu. On je fantastičnim udarcem u kaznenom prostoru matirao Nikolasa Andradea.

Okaka je po drugi put na ovoj utakmici smanjio prednost Fiorentine. Ofanzivac Fernando Foresteri centrirao je sa linije šesnaesterca sa lijeve strane, a Okaka se najbolje snašao i postigao gol za konačnih 3:2.

Ekipa Đuzepea Jakinija nakon ovog meča ima učinak od dvije pobjede, jednog remija i dva poraza. Sa druge strane, Udinezeu je ovo četvrti poraz u sezoni, a upisali su i jedan trijumf.