Torino je u okviru 31. kola Serije A pobijedio Romu na svom terenu rezultatom 3:1. Bosanskohercegovački napadač Edin Džeko je ušao u 75. minuti, dok je Amer Gojak pregledao čitav meč sa klupe.

Poveli su gosti već u trećoj minuti. Nakon nekoliko jako loših intervencija odbrane Torina, lopta je stigla do Borhe Majorala kojem nije bilo teško da zatrese mrežu protivnika. Provjeravao se VAR nakon toga zbog eventualnog ofsajda, međutim sve je bilo regularno pa je “Vučica” stigla do prednosti.

Nije međutim Roma nastavila u istom ritmu u prvom poluvremenu. Imao je Torino nekoliko prilika da na odmor ode sa egalom, međutim nisu imali dovoljno sreće redom Saša Lukić, Antonio Sanabrija i Andrea Beloti, pa je na poluvremenu Roma ipak vodila.

U 54. minuti Roma je postigla drugi gol, odnosno učinio je to Henrik Mikhtarijan, ali je on poništen jer je bivši fudbaler Mančester junajteda bio u nedozvoljenoj poziciji.

Tri minute kasnije Torino je stigao do izjednačenja. Sanabrija je prvi stigao do lopte nakon centaršuta Kristijana Ansaldija i poravnao rezultat.

Do potpunog preokreta Torino je stigao u 71. minuti. Odlično je prvo Antonio Mirante odbranio pokušaj Belotija, međutim nije imao sreće jer se lopta odbila odmah do Simonea Zaze koji ju je lagano pospremio u mrežu.

Nije to bio kraj propadanja za Romu. Gosti su u 85. minuti ostali sa igračem manje jer je Amadu Dijavara dobio drugi žuti karton.

Konačnih 3:1 za Torino je postavio Tomas Rinkon u nadoknadi vremena nakon asistencije Belotija.

Torino u sljedećem kolu igra protiv Bolonje, dok Roma dočekuje Atalantu.