Official photo

U posljednjoj utakmici drugog kola Bundeslige, Frajburg i Volfsburg su odigrali neriješeno 1:1.

Domaći su u vođstvo došli već u 11. minuti. Vinćenco Grifo je vrlo dobro izveo korner, a Nils Petersen nakon skoka sjajno glavom pogodio za 1:0. Frajburg je imao inicijativu, konstantno napadao, a asistent prvog pogotka Grifo je propustio dvije dobre šanse da poveća prednost. Umjesto 2:0, na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 1:1. Volfsburg je naplatio promašaje domaćih i preko Josipa Brekala poravnao na 1:1 u 42. minuti. Hrvat je sjajno ciljao iz slobodnog udarca i uz pomoć živog zida matirao Florijana Milera na golu Frajburga.

U drugom poluvremenu je na terenu postojala samo jedna ekipa. Frajburg je inicijativu iz prvog poluvremena prenio na drugu, imao više konkretnijih prilika, ali realizacija je izostala. Najbliži pogotku, izabranici Kristijana Štrajha su bili u 66. minuti kada je Baptist Santamarija pogodio stativu.

Frajburgu je ovo četvrti bod iz dva odigrana kola, dok je Volfsburg upisao drugi remi. U narednom kolu, Frajburg gostuje u Dortmundu kod Borusije, dok će “Vukovi” dočekati Augzburg.