Bundesliga: Haland predvodio Borusiju Dortmund protiv Majnca, remi Frajburga i Lajpciga

Danas je u poslijepodnevnom terminu odigrano pet utakmica osmog kola njemačke Bundeslige. Borusija Dortmund je savladala Majnc rezultatom 3:1, dok su Frajburg i Lajpcig podijelili bodove u meču završenom 1:1.

Milioneri” su fenomenalno otvorili meč protiv Majnca pošto je u trećem minutu Marko Rojs pokupio odbijenu loptu i sa ivice kaznenog prostora lijevom nogom briljantno pogodio mrežu gostiju za 1:0 što je bio rezultat prvog dijela igre.

Erling Haland je u 54. minutu bio precizan sa bijele tačke čime je omogućio svojoj ekipi mirniji nastavak susreta. Takvu situaciju za kratko vrijeme zaustavio je Žonatan Burkardt u 87. minutu kada je smanjio na 2:1, ali je Haland svojim drugim golom u 94. minutu ugasio svaku nadu gostujućeg tima da može do pozitivnog rezultata.

Nakon gostovanja Ajaksu u Ligi šampiona, Borusija Dortmund će u domaćem šampionatu gostovati u Bilefeldu kod Arminije, dok će Majnc dočekati Augsburg.

Fudbaleri Lajpciga nastavili su sa neuvjerljivim partijama u ovoj sezoni nakon što su danas na gostovanju kod Frajburga odigrali neriješeno 1:1, iako su prvi stigli do vođstva.

Emil Forsberg doveo je goste u vođstvo u 32. minutu golom iz jedanaesterca i činilo se da bi Lajpcig mogao makar da nagovijesti formu u kojoj je igrao prošle sezone, ali je sve palo u vodu u 64. minutu kada je bod domaćinima donio Wu-Jeong Jeong.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović ušao je u igru u 94. minutu i proveo u igri nekoliko sekundi.

Lajpcig će nakon gostovanja Pari Sen Žermenu u Ligi šampiona biti domaćin Grojter Firtu, a Frajburg će u goste ekipi Volfsburga.

Fudbaleri Herte savladali su u gostima Ajntraht iz Frankfurta golovima Marka Rihtera iz sedmog i Jurgena Ekelenkampa iz 63. minuta. Jedini gol za Ajntraht postigao je Goncalo Pasiensia u 78. minutu sa bijele tačke.

Union Berlin je bio bolji od Volfsburga, a oba gola postignuta su u drugom poluvremenu. Najprije je u 49. minutu pogodio Taivo Avoniji, a konačnih 2:0 postavio je Surinamac Šeraldo Beker u 83. minutu.

U posljednjoj utakmici Bohum je u gostima bio bolji od Grojter Firta sa 1:0, a gol odluke djelo je Antonija Losile iz 80. minuta.