REUTERS/Valentyn Ogirenko

Svoj meč u okviru 22. kola engleske Premijer lige na “Krejven kotidžu” su odigrali Fulam i Lester. “Lisice” su lakše nego što se očekivalo slavile rezultatom 2:0.

Od samog početka gosti su imali terensku inicijativu i pritiskali su visoko domaćina. Onda u 17. minutu Keleči Ihenačo je ispratio sjajan centaršut Džejmsa Medisona i savršeno glavom pogodio pored desne stative, a Lester je poveo sa 1:0.

Sjajnu priliku je propustio Abdul-Nasir Adarabijo za Fulam u 43. minutu. Lopta je išla pod prečku, ali je Kasper Šmajhel to sjajno odbranio. Samo nekoliko minuta kasnije Džejms Džastin je pogodio za Lester koji je tada poveo sa 2:0, a to je ujedno bio rezultat prvog poluvremena.

Drugi dio susreta je donio istu sliku kao iz prvog poluvremena. Lester je napadao i igrao sjajno, a u 64. minutu Rikardo Pereira je postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda u kojem je igrač bio.

Pred kraj meča Aleksandar Mitrović je bio najviši u skoku, te tukao glavom nakon dobrog centaršuta u srce šesnaesterca, ali je lopta otišla lijevo od gola. Na kraju je ostalo 2:0 za Lester.

Fulam u idućem kolu igra gradski derbi protiv Vest Hema, a Lester gostuje ekipi Vulverhemptona.