Fudbaleri Fiorentine savladali su na gostujućem terenu ekipu Verone rezultatom 2:1 u okviru 32. kola italijanske Serije A.

Utakmicu bolje i konkretnije otvorili su domaći fudbaleri. Samo nakon četiri minute igre Danijel Besa našao se sam u šesnaestercu, ali njegov šut odbranio je Bartolomej Dragovski. U 12. minuti sjajno je skočio Dušan Vlahović, međutim loptu glavom je poslao malo preko gola domaćih i rezultat je ostao nepromijenjen.

Ključna situacija desila se pred kraj prvog poluvremena. Antonjin Barak je nespretno srušio Đakoma Bonaventuru, a glavni arbitar ovog meča Alesandro Prontera bez razmišljanja je pokazao na bijelu tačku. Vlahović je preuzeo odgovornost i doveo gosteu vođstvo na ovoj utakmici.

Šest minuta u nastavku trebalo je domaćinu da zatrese mrežu, ali gol koji je postigao Davide Faraoni poništen je zbog nedozboljene pozicije. U 65. minuti na odbijanac je naletio Martin Kaseres koji je poslao neodbranjiv udarac u donji lijevi ugao i tako udvostručio prednost Fiorentine na ovom meču.

Sedam minuta kasnije Faraoni je glavom prebacio loptu do Edija Salseda koji je sjajno pogodio za 2:1.

Gostujući fudbaleri dobro su kontrolisali ovu utakmicu i do kraja nisu dopustili fudbalerima Verona da ozbiljnije zaprijete, tako da je konačan rezultat ove utakmice 2:1.

Narednu utakmicu Verona igra protiv Intera u gostima, dok Fiorentina dočekuje Juventus.