U duelu zaostalog 16. kola Premijer lige Engleske na “Gudison parku” viđena je fantastična fudbalska predstava između Evertona i Mančester sitija koja je poslije posljednjeg sudijskog zvižduka okončana trijumfom “Građana” ubjedljivim rezultatom 3:1.

Poprilično “tvrda” utakmica viđena je u prvih dvadesetak minuta ovog susreta. Izabranici Karla Anćelotija osjećali su se spremnim da pokažu dostojan otpor fantastičnom rivalu, a uvodno odmjeravanje snaga potrajalo je mnogo duže od planiranog.

Na prvu veliku priliku čekali smo 32 minute, a upravo u tim momentima igre poslije jednog kornera Rijad Marez dugo se poigravao sa loptom, da bi nakon njegovog centaršuta najsnalažljiviji u srcu šesnaesterca Evertona bio Fil Foden koji je smjestio loptu u mrežu rivala za 1:0.

Nije se mnogo čekalo na novo uzbuđenje, a samo pet minuta poslije stvari je na početak vratio brazilski fudbaler Ričarlison. On se u 37. minuti pronašao na pravom mjestu u pravo vrijeme, pa je nakon udarca Lukasa Dinjea bukvalno sa gol linije zatresao mrežu rivala na možda najlakši način u karijeri za 1:1.

Mreže su mirovale u preostalim minutama prvog poluvremena, a u nastavku susreta dešavanja na terenu potpuno su se okrenula u prednost “Građana”. Uslijedila je ogromna ofanziva izabranika Pepa Gvardiole, a najistaknutiji pojedinci u želji da postignu gol bili su Bernando Silva i Gabrijel Hesus koji su u nekoliko navrata bili neprecizni za svega nekoliko sentimetara.

Ipak, trenutak koji je odredio dalji tok meča desio se u 63. minuti susreta kada je već pomenuti Rijad Marez golom za televizijske špice sa ruba šesnaesterca pogodio udaljeniji ugao Džordana Pikforda, pa je tim iz plavog dijela Mančestera još jednom vodio, ovaj put 2:1.

Tačnu na ovaj susret stavio je Bernardo Silva na asistenciju njegovog saigrača Gabrijela Hesusa koji je nekoliko minuta ranije propustio dobru priliku, ali ovaj put dinamični duo Mančester sitija donio je novu radost svojim navijačima.

Dugo su loptu u svojim nogama držali gostujući fudbaleri, a nakon što su ispleli mrežu dodavanja u zoni od trideset metara Evertona, poslije duplog pasa Silva je oslobodio sebi dovoljno prostora kako bi se namjestio na udarac, te u 77. minuti susreta po treći put zatresao mrežu Evertona za ispostaviće se kasnije konačnih 3:1.

Ovo je bio 16. trijumf Mančester sitija u svim takmičenjima, a 23. utakmica bez poraza što dovoljno govori o formi u kojoj se nalaze “Građani” u ovom trenutku.

U narednom kolu Gvardiolina družina gostuje u Londonu gdje će svoj čarobni niz pokušati nastaviti protiv “Tobdžija”, dok Everton očekuje izuzetno teško gostovanje Liverpulu u derbiju “davno razdvojene braće”.