Fudbaleri Intera savladali su na domaćem terenu ekipu Bolonje sa 3:1 u desetom kolu italijanske Serije A.

Nakon što je prvi put na asistenciju Ivana Perišića, Romelo Lukaku promašio loptu, drugi put je došao do nje i u 16. minutu je zakucao u mrežu za vođstvo Intera od 1:0. Imao je Belgijanac u 25. minutu još jednu priliku, no njegov šut sa vrha šesnaesterca odbranio je Lukaš Skorupski. Pred sami odlazak na odmor Marselo Brozović je maestralno dodao do Ašrafa Hakimija, koji je povećao na 2:0.

Na početku drugog poluvremena Aleksis Sančez je bio sam ispred Skorupskog, no golman Bolonje je izašao kao pobjednik iz tog duela. Tim Siniše Mihajlovića smanjio je na 2:1, kada je lopta došla do Emanuela Vignjata koji je zakucao loptu iza Samira Handanovića. Svega tri minuta kasnije poslije solo prodora Hakimi je po drugi put matirao golmana Bolonje za vođstvo od 3:1.

Do kraja utakmice nije bilo golova i Inter je stigao do šeste pobjede, a u narednom kolu gostuje Kaljariju, dok Bolonja dočekuje Romu.