Hektor donio nadu za opstankom Kelnu, a oduzeo Lajpcigovu za osvajanje titule (VIDEO)

Jonas Hektor bio je prvo ime današnjeg meča između Kelna i Lajpciga u 30. kolu Bundeslige. Njemački napadač je s dva gola obezbijedio svom timu pobjedu od 2:1.

Nakon sumornog i neaktivnog prvog poluvremena današnje utakmice drugi dio meča je donio suprotnu sliku na terenu. Kontrast dva perioda od 45 minuta u drugoj minuti nastavka kreirao je napadač Kelna Jonas Hektor koji je na asistenciju Janesa Horna glavom matirao Petera Gulašija nakon ekspresnog prenosa lopte “Jarčeva” sa svoje polovine pred gol Lajpciga.

Igrao se 14. minut nastavka kada su igrači Julijana Nagelsmana ponovo dokazali da predavanje nije dio identiteta njihovog tima, a zasijao je tada Amadu Hajdara koji je “topovskim” udarcem s dvadesetak metara udaljenosti bez šansi ostavio Tima Horna ostavivši ga bez reakcije.

Ideja da prvih 15 minuta drugog dijela utakmice ponude publici čak tri gola, te se tako igrači iskupe za manje interesantan prvi dio svidjela se igračima Kelna koji su preostalih manje od 60 sekundi iskoristili da što prije izvedu loptu s centra, te duplim-pasom Hektora s Ondrejom Dudom dovedu njemačkog napadača u poziciju za postizanje drugog gola na utakmici, što on nije propustio.

15 viđenih minuta početkom drugog dijela nije pratilo posljednjih pola sata igre koji su puno više ličili na prvih 45 minuta utakmice, nego na startni period koji im je prehodio, pa je tako Keln uspio izbjeći zaokruživanje negativnog niza na deset utakmica bez pobjede i upisati Lajpcigu tek treći poraz u posljednjih 16 utakmica odigranih u domaćem prvenstvu.

Porazom je Lajpcig značajno umanjio šanse za osvajanje ovogodišnjeg izdanja Bundeslige i sada uz utakmicu više ima sedam bodova manje od minhenskog Bajerna osam kola prije kraja prvenstva. Keln je ovom pobjedom i prekidanjem negativnog niza dobio vjetar u leđa pred finiš prvenstva gdje im je potrebno nadoknaditi jedan bod zaostatka u odnosu na Arminiju iz Bilefelda kako bi osigurali opstanak u društvu najboljih njemačkih klubova.