Herta i Arminija bez rješenja, borba za opstanak i dalje veoma neizvjesna

U okviru 32. kola Bundeslige, Herta i Arminija su u Berlinu odigrali neriješeno, 0:0.

Domaćini su tokom cijelog meča imali veći posjed lopte, ali to im nije omogućilo da dođu do slavlja. Iako su i jedni i drugi imali nekoliko dobrih prilika, mreže se nisu tresle.

U desetom minutu, Joakim Nilson je šutirao glavom, ali lopta je završila iznad prečke, a u 28. je Andreas Voglsamer dobro šutirao sa vrha šesnaesterca, međutim Aleksander Švolov je to odlično odbranio.

U 57. minutu, Amos Piper je pokušao glavom nakon kornera, no lopta ni tada nije pronašla put do mete, a u nastavku nije bilo previše uzbuđenja i konačan rezultat je ostao 0:0.

I jedni i drugi su propustili priliku da se pobjedom udalje od opasne zone, ali Berlinci su ipak u nešto boljoj poziciji, pošto imaju utakmicu manje od ekipe iz Bilefelda.

U narednom kolu, Herta igra protiv Šalkea u gostima, a Arminija na svom terenu dočekuje Hofenhajm.