Het-trik Imobilea u ubjedljivoj pobjedi Lacija, kiks Atalante (VIDEO)

Fudbaleri Lacija savladali su u drugom kolu italijanske Serije A Speciju sa 6:1, dok su Atalanta i Bolonja odigrale neriješeno 0:0.

Danijele Verde je u četvrtoj minuti doveo Speciju u vođstvo nakon što je natrčao na odbijenu loptu i bez problema je pospremio u mrežu.

Tek što se krenulo sa centra Lacio je stigao do izjednačenja, a gol je na asistenciju Pedra postigao Ćiro Imobile.

Nakon deset minuta igre Lacio stiže do preokreta, a još jednom je strijelac bio Imobile kada je na asistenciju Luisa Alberta sa dvadesetak metara pogodio mrežu gostiju.

Ćiro Imobile je u 45. minutu propustio jedanaesterac, ali se samo minut kasnije iskupio nakon što je najviše skočio nakon što je iz kornera loptu ubacio Alberto.

Nakon samo dva minuta igre u nastavku Felipe Anderson je riješio pitanje pobjednika golom za 4:1.

Konačan rezultat 5:1 postavio je Elseid Hisaj u 70. minutu poslije odličnog proigravanja Alberta.

Svoju sjajnu partiju Luis Alberto je krunisao lijepim pogotkom u 85. minutu za konačnih 6:1.

U duelu između Atalante i Bolonje nije bilo golova tako da su oba tima nakon uvodnih pobjeda na četiri osvojena boda.