Ćitadela je danas s 3:0 savladala Moncu u polufinalu doigravanja za plasman u Seriju A.

Današnji susret dva kluba iz sjeverne Italije koji se bore za finale doigravanja čiji pobjednik obezbjeđuje plasman u Seriju A započeo je golom koji je 35 godina prije viđen na Apeninima, a danas važi za jedan od najlegendarnijih u istoriji fudbala. U desetoj minuti igrač Monce Davide Dijao rukom je udario loptu i postigao pogodak, ali to nije uspio uraditi jednako vješto koliko Dijego Armando Maradona, pa je pogodak samo par seknudi nakon što je lopta prešla gol liniju poništen.

Fudbaleri domaćeg tima su, s druge strane, znali da golovi treba da se postižu neregularnim putem, ali ništa manje spektakularno, što su pokazali dvije minute poslije. Alešio Vita ubacio je loptu na peterac, a tamo se odlično snašao Enriko Baldini koji je kung-fu potezom poslao loptu u mrežu.

Već u 22. minuti Ćitadela je povećala svoju prednost. Baldini je ponovo bio strijelac, a ovaj put je loptu u mrežu poslao nakon asistencije svog golmana Elhana Kastratija koji je dalekim ispucavanjem prebacio cijeli teren i omogućio svom napadaču situaciju u kojoj se odlično snašao i postigao svoj drugi gol na utakmici.

12 minuta prije odmora opasni su bili gosti iz Lombardije, a veliki posao odradio je Kastrati koji je ovoga puta odličnom intervencijom zaustavio udarac Filipa Škalje iz slobodnog udarca. Do narednog uzbuđenja čekalo se devet minuta drugog poluvremena, a tada su domaći tražili jedanaesterac nakon što je u šesnaestercu oboren Frank Cađu na šta je sudija samo odmahnuo rukom. Isti igrač je pet minuta poslije bio u dobroj prilici, a tada je bio jedan korak kratak u namjeri da dođe do upotrebljivog centaršuta.

Monca nije odustajala od namjere da smanji vođstvo domaćih i rezultat pred revanš napravi atraktivnijim, ali se njihovoj namjeri ponovo ispriječio odlično albanski golman koji je ovoga puta zaustavio pokušaj Danija Mote koji je glavom šutirao s peterca. Ekipe su bile svjesne da jedan postignut gol u velikoj mjeri mijenja odnose pred revanš utakmicu, a do njega su ipak uspjeli doći domaći. Pet minuta prije utakmice Baldini je došao do het-trika nakon što se najbolje snašao u petercu po odbijenoj lopti.

Ćitadela sada ima veliku prednost pred revanš koji će se za tri dana odigrati u Monci, a koji će odrediti putnika u finale doigravanja.