Jilmaz predvodi Lil ka tituli prvaka Francuske (VIDEO)

Fudbaleri Lila savladali su na gostovanju ekipu Lensa sa 3:0 u 36. kolu francuske Lige 1.

Lil vodi veliku borbu sa Pari Sen Žermenom za titulu šampiona Francuske, a ukoliko dođu do nje najviše zasluga imaće Burak Jilmaz. On je već u četvrtom minutu preuzeo odgovornost i sa bijele tačke pogodio za 1:0.

Klemen Mišelin je u kratkom periodu dobio dva žuta kartona i Lens je sa igračem manje ostao u 35. minutu. Svega pet minuta kasnije Jilmaz je sa oko 25 metara ispalio projektil direktno u mrežu domaćina za vođstvo od 2:0.

Nastavili su gosti sa napadima, a da osiguraju pobjedu pobrinuo se Džonatan David u 60. minutu kada golman Lensa nije uhvatio loptu nakon šuta jednog igrača Lila, ona se odbila do Davida koji je zakucao iznad njega za konačnih 3:0.

U narednom kolu Lil dočekuje Sent Etjen, a Lens gostuje Bordou.