printscreen

Verona je ugostila Bolonji u 37. utakmici po redu za obje ekipe odigranoj u ovosezonskoj Seriji A, te su u gradu Romea i Julije dvije ekipe remizirale rezultatom 2:2.

Manje od 120 sekundi bilo je potrebno domaćinima da stignu do prednosti na današnjem duelu. Lopta je nakon ubačaja iz kornera promijenila tri smjera u šesnaestercu i došla do Davidea Faraonija koji je prizemnim udarcem šalje u mrežu.

Priliku za povećanje vođstva Verona je imala u 18. minuti kada je iz indirektnog udarca s linije šesnaesterca snažno šutirao Matija Zakanji i poslao loptu pravo u živi zid. 13 minuta prije odmora gosti stižu do izjednačenja. Na tri metra udaljenosti od gola nečuvan je ostao Lorenco de Silvestri koji je iskoristio dodavanje saigrača i mirno poslao loptu u donji desni ugao gola.

Osam minuta poslije domaći su imali odličnu priliku preko Nikole Kalinića koji je odlično pratio centaršut, ali je na kraju ostala realizacija, pa do nove promjene rezultata nije došlo. Ono što mu nije tada pošlo za glavom, hrvatski fudbaler je uradio u osmoj minuti nastavka nogom nakon što mu je loptu ubacio Darko Lazović

Pola sata prije kraja Bolonja je bila jako blizu izjednačenja, ali je čudesnom odbranom golman domaće ekipe zausavio pokušaj Rodriga Palasija. Deset minuta poslije ponovo je ekipa iz studentskog grada bila opasna, a ovaj put je nizom driblinga Musa Berou sam sebi kreirao priliku iz koje je promašio okvir gola. Gosti su nastavili u istom ritmu i nisu odustajali od svog cilja da neporaženi izađu iz ovog duela, a do izjednačujućeg gola su uspjeli doći osam minuta prije kraja utakmice. Palasio je odlično reagovao na centaršut saigrača i u padu lijevom nogom zakačio loptu, time je proslijedivši u mrežu.

Nakon izjednačujućeg gola Argentinca ekipe su se pomirile s neriješenim rezultatom i bez prilika privele utakmicu kraju. Verona je zadržala desetu, a Bolonja jednu poziciju ispod nje.