Official photo

Karabao kup dobio je i preostale učesnike naredne faze. Aston Vila je u gostima slavila protiv Bristola, Liverpul je rutinski odradio gostovanje u Linkolnu, dok je Mančester siti poslije malo muke uspio da savlada Bornmut.

Bilo je i više nego očigledno da Bristol ne može da parira premijerligaškoj ekipi. Aston Vila je to znalački iskoristila i rutinski bez mnogo umaranja prošla u sljedeće kolo kupa. Gosti iz Birmingema su golovima Anvara El-Gazija, Bertrana Traorea i Olija Votkinsa izvojevali trijumf. 0:3 za Aston Vilu bio je konačan rezultat na meču. Imao je niželigaš svijetle trenutke u utakmici, ali bilo je to nedovoljno čak i za počasni gol protiv ovakvog protivnika.

Iako su na teren izašli sa drugom postavom, Liverpul nije imao milosti prema timu Linkolna. Očigledno je da su igrači koji rijetko dobijaju priliku u prvenstvu gladni fudbala i minuta. Od starta su “Crveni” krenuli nemilosrdno prema domaćinu i na odmor se otišlo sa četiri gola u mreži Linkolna. Do kraja meča, u listu strijelaca za Liverpul upisali su se Đerdan Šaćiri, Takumi Minamino (dva gola), Kurtis Džons (dva gola), Divok Origi i srpski internacionalac Marko Grujić se takođe upisao u strijelce, dok su za Linkolna Tajo Edun i Lujis Moncma postigli golove. Na kraju semafor je pokazivao 7:2 za gostujući tim, pa Jirgen Klop može početi da sprema ekipu za derbi protiv Arsenala u ligi.

U trećem i posljednjem meču večeri, Bornmut je propisno namučio vicešampiona države. Mančester siti se sve do 75. minute borio da promjeni, do tada 1:1 rezultat. Izabranici Pepa Gvardiole nisu očekivali toliki otpor od daleko slabijeg protivnika na papiru. Čast “Građana” golovima su sačuvali Liam Delap i Fil Foden, dok su gosti daleko hrabrijim pristupom utakmici na kraju ostali praznih šaka, a za njih se u strijelce upisao Sem Saridž. Rezultatom 2:1, Mančester siti ide dalje u sljedeće kolo.