Keln bio apsolutno bespomoćan protiv razigranog domaćina u Frankfurtu (VIDEO)

U 21. kolu njemačke Bundeslige svoj meč su odigrali Ajntraht iz Frankfurta i Keln. Bez više problema domaći “Orlovi” su slavili sa 2:0.

Prva ozbiljnija prilika na meču je bila na isteku pola sata igre, a Timo Horn je upisao sjajnu odbranu. Daiki Kamada je natrčao na jednu odbijanu loptu, na 16 metara od gola Kelna, te je tukao pod prečku, međutim ostalo je 0:0.

Do kraja prvog dijela za domaće je još pokušao Obite N’Dika, koji je bio je kod bijele tačke, ispratio je vrlo dobar centrašut iz kornera, ali skreće loptu glavom centimetar iznad prečke. Do kraja prvog poluvremena ostalo je 0:0.

Andre Silva je u 57. minutu primio pas u šesnaestercu Kelna poslije gužve na 17 metara od gola, primjetio je da je Horn izašao sa gola, te ga bez mnogo muke matirao. Bilo je to 1:0 za Frankfurt.

Najraspoloženiji za igru, N’Dika je najviše skočio kako bi pokupio loptu koju je iz kornera savršeno poslao Filip Kostić. Njegov udarac glavom se odbio od zemlju i ušao u gol pokraj lijeve stative. Rezultat je bio 2:0 za Frankfurt.

Do kraja meča gostujući “Jarčevi” nisu imali ni snage ni znanja da probaju doći do remija ili počasnog pogotka na kraju. Domaćin je sjajno odigrao utakmicu, te upisao nova tri boda. Rezultat je na kraju bio 2:0 za Ajntraht iz Frankfurta.

Ajntraht svoju sljedeću utakmicu u Bundesligi igra protiv Bajern Minhena, dok će se Keln sastati sa Štutgartom.