Kraj opravdanja za Inzagija: Džeko ušao s klupe i preokrenuo utakmicu s Sasuolom

Inter je rezultatom 2:1 slavio na gostovanju kod Sasuola.

Utakmicu sedmog kola Serije A danas su odigrali Sasuolo i Inter, a gosti iz Milana slavili su rezultatom 2:1. Domaći sastav stigao je do prednosti u 22. minuti kada je precizan sa bijele tačke bio Domeniko Berardi, a u 57. minuti Simone Inzagi povukao je potez vrijedan tri boda kada je u igru uveo Edina Džeka

Džeko je za manje od 60 sekundi provedenih na terenu pogodio na asistenciju Ivana Perišića i donio izjednačenje “Neroazurima”, a onda je u 78. minuti izborio jedanaesterac koji je uspješno realizovao Lautaro Martinez i donio sva tri boda Interu.

Inter je trenutno drugoplasirana ekipa sa bodom manje i utakmicom više u odnosu na Napoli, dok je Sasuolo na 12. mjestu sa sedam osvojenih bodova.