U okviru 33. kola Primere, Hetafe i Real Madrid su odigrali bez golova, a Viljareal je kao gost pobijedio Levante sa 5:1.

Prvih desetak minuta na Hetafeovom stadionu je bilo zaista intenzivno.

Domaćin iz predgrađa Madrida je u šestom minutu imao dobru priliku, međutim udarac Haimea Mate iz šesnaesterca je bio izblokiran. Nedugo zatim, Matijas Olivera Miramontes je šutirao poslije centaršuta, ali Tibo Kurtoa je bio na visini zadatka i ostao je nesavladan.

Samo minut kasnije, Marijano je postigao pogodak za Real, ali je to učinio iz nedozvoljene pozicije pa je meč nastavljen bez promjene rezultata.

U desetom minutu, Mark Kukurelja je pronašao Maura Arambarija, koji je iz kaznenog prostora imao priliku da dovede Hetafe u vođstvo, ali šutirao je pored gola.

Mata je u 23. minutu glavom pogodio stativu, a u 39. je David Sorija odlično odbranio pokušaj Džuniora Vinisijusa na drugoj strani, što je bilo i posljednje uzbuđenje u prvom dijelu, pa se na veliki odmor otišlo bez golova.

Izabranici Zinedina Zidana su imali mnogo veći posjed lopte u drugom poluvremenu, ali domaćini su svejedno više puta zaprijetili.

U 59. minutu, Kurtoa je zaustavio odličan pokušaj Enesa Unala, a desetak minuta kasnije, Anhel je bio za nijansu neprecizan sa ivice šesnaesterca.

Čuvar mreže “Galaktikosa” je sjajno reagovao i u 79. minutu pri udarcu Nemanje Maksimovića, a ni jedni ni drugi u nastavku nisu stvorili priliku koja bi ih odvela do slavlja i konačan rezultat je ostao 0:0.

Real je ovim remijem propustio priliku da ponovo priđe gradskom rivalu, Atletiku, na samo bod zaostatka u trci za titulu.

“Žuta podmornica” je bila izuzetno ubjedljiva protiv Levantea.

Od strane domaćina su viđena dva autogola, koji su bili djela Serhia Postiga i Rubena Veza. Žerar Moreno je postigao jedan, a Samuel Čukvueze dva pogotka za Viljareal, dok se kod Levantea u listu strijelaca upisao Mikael Malsa i konačan rezultat je glasio 5:1.