Kristal Palas nakon preokreta dobio Aston Vilu, Totenhem rutinski savladao Vulverhempton (VIDEO)

Danas su odigrane dvije utakmice 36. kola engleske Premijer lige. Fudbaleri Kristal Palasa nakon preokreta su savladali Aston Vilu sa 3:2, dok je Totenhem na svom terenu rutinski pobijedio Vulverhempton rezultatom 2:0.

Bolje utakmicu su otvorili gosti koji su preko Džona Mekgina poveli u 17. minuti. Mekgin je naletio na odbijanac, a Džek Batland bio je nemoćan. U 32. minuti lijevi bek Kristal Palasa Tajrika Mičela je centrirao, a Kristijan Benteke je najviše skočio i doveo domaće do izjednačenja na ovoj utakmici.

Samo dva minuta kasnije Anvar El-Gazi pogodio je za novo vođstvo Aston Vile. Oli Votkins mu je asistirao glavom. Na veliki odmor otišlo se pri rezultatu 2:1 u korist gostiju.

U drugom poluvremenu viđena je mnogo bolja igra Kristal Palasa. U 75. minuti loptu do Vilfrida Zahe dodao je Ebereči Eze, a Zaha je pogodio precizno uz desnu stativu i doveo domaće do izjednačenja.

U 84. minuti Eze je šutirao, a loptu u mrežu je skrenuo fenomenalni Mičel i tako doveo domaće do pobjede na ovom meču.

Narednu utakmicu Kristal Palas igra protiv Arsenala, dok Aston Vila igra protiv Totenhema.

U drugoj utakmici danas Totenhem je savladao sa 2:0 ekipu Vulverhemptona i tako ostavio šanse za plasman u Evropu naredne sezone. Prvi gol postigao je Hari Kejn u finišu prvog poluvremena, a sjajno mu je asistirao Pjer Emil Hojbjerg.

U drugom poluvremenu u 62. minuti sam Hojbjerg upisao se u listu strijelaca i tako postavio konačan rezultat ove utakmice 2:0.

Narednu utakmicu Totenhem igra protiv Aston Vile, dok Vulverhempton ide u goste Evertonu.