U sklopu šestog kola Premijer lige Engleske, na “Krejven kotidžu” svoj meč su odigrali Fulam i gostujući Kristal Palas. Domaćin je tek u finišu meča krenuo sa solidnom igrom, ali to nije bilo dovoljno. Palas je slavio rezultatom 2:1.

U 2. minutu Ademola Lukman je šutirao odlično i jako. Primio je loptu, pogledao gol i šutirao sa kraja šesnaesterca. Visente Guaita bi to teško odbranio, ali je šut blokiran od strane odbrane “Orlova“.

Tokom 7. minuta Aleksandar Mitrović je primio dobar pas na 18 metara od protivničkog gola i šutirao iz obećavajuće pozicije, ali mu je šut izblokiran.

U 9. minutu je 1:0 za Kristal Palas. Vilfried Zaha je poslao pas u šesnaesterac, loptu je primio Žairo Ridvald i zakucao je u mrežu. Alfonse Areola bio je nemoćan.

U 18. minutu opet prilika za Lukmana. Odlično je primio pas na ivici protivničkog kaznenog prostora i šutirao jako, lopta je prošla pored desne strane gola.

U 30. minuti sjajna prilika za Mičua Bačuajia. Mladi fudbaler je postigao pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda koji su postavili odbrambeni igrači domaćina.

32. minut i opet Bačuaji u šansi. Belgijanac je primio loptu i u situaciji jedan na jedan sa golmanom odlučio šutirati silovito po sredini gola. Areola je bio oprezan i odbranio je još jednu izglednu situaciju “Orlova“.

U sudijskoj nadoknadi Luka Milivojević je pokušao ugroziti golmana Fulama iz slobodnog udarca sa poludistance. Srpski fudbaler je šutirao snažno, ali je lopta proletjela pored lijeve stative. To je bilo sve u prvom poluvremenu, a rezultat je ostao 1:0 za Kristal Palas.

U 59. minutu Mitrović je propustio šansu kada je na 11 metara skočio visoko, kako bi ispratio centaršut iz slobodnog udarca. Uputio je odličan udarac glavom koji je nažalost otišao iznad prečke.

Igrao se 64. minut, a Kristal Palas je poveo sa 2:0. Bačuaji je poslao loptu u šesnaesterac, a Zaha je lagano poslao loptu u praznu mrežu, pri tome je strijelac gol udario koljenom u stativu.

U 80. minutu Zaha je napravio slalom kroz protivničku odbranu, malo mu je nedostajalo da uputi udarac, ali su mu igrači “Kolibara” nekako uspjeli oduzeti loptu. Brzonogi napadač je izborio korner za svoj tim.

U 87. minutu crveni karton za Abubakar Kamaru i Fulam je ostao sa 10 igrača, u već nezavidnoj situaciji.

Igrao se 90. minut, a Patrik van Anholt je odličan pas prihvatio u šesnaestercu, te odmah šutirao nisko po sredini gola. Međutim, golman je bio spreman i fantastično mu odbranio.

U 95. minutu utješni pogodak za Fulam postiže Tom Kerni. “Kolibari” tonu sve dublje, a novi bodovi Palas drže u gornjem dijelu tabele.

Ostalo je do kraja 2:1 za goste iz Londona. Domaći klub nije uspio da napravi iznenađenje do kraja, i osvoji bar jedan bod na svom “Krejven kotidžu“.