Krotone šokirao Benevento, Pipo Inzagi se uzda u bratovu pomoć u borbi za opstanak (VIDEO)

Benevento je u okviru 37. kola Serije A remizirao protiv Krotonea na svom terenu rezultatom 1:1, dok je Sampdorija slavila u Udinama rezultatom 1:0.

Benevento je bio jako blizu tri boda protiv Krotonea, međutim u nadoknadi vremena su primili gol koji im je značajno zakomplikovao situaciju. U posljednjem kolu za opstanak im je potrebna pobjeda protiv Torina, dok Lacio mora pobijediti Torino.

Jedini pogodak za Benevento na ovom susretu je postigao Đanluka Lapadula u 13. minuti, a gosti su u 24. ostali sa igračem manje, jer je srpski fudbaler Vladimir Golemić dobio crveni karton. Simi je šokirao domaće u nadoknadi vremena i oduzeo im dva jako bitna boda.

U drugom susretu koji je počeo od 15 časova, Sampdorija je pobijedila Udineze pogotkom Fabija Kvaljarele u 85. minuti sa bijele tačke, u rezultatski nebitnoj utakmici.