U šesnaestini finala Kupa Italije u “Derbiju dela Lanterna” Đenova je pobijedila Sampdoriju 3:1, dok je Torino takođe danas izbacio Entelu rezultatom 2:0.

Povela je Sampdorija u 18. minuti golom Valerije Vere. Sve je sam uradio napadač “Sampe“, osvojio loptu i fenomenalnim udarcem sa 30-ak metara savladao čuvara mreže Đenove i doveo svoju ekipu u prednost sa kojom su i otišli na odmor nakon 45 minuta igre.

Izjednačenje Đenovi nakon sat vremena igre donio je Đanluka Skamaka nakon što mu je poslije kontranapada loptu “kao na tacni” postavio Eldor Šomurodov. Potpuni preokret “plavo-crvenim” donio je Lukas Lerager u 38. minuti utakmice nakon što je iskoristio odbijanac ispred gola Emila Audera.

Konačnih 3:1 za Đenovu postavio je svojim drugim golom Skamaka u 72. minuti. “Grifoni” će u osmini finala Kupa Italije igrati protiv Juventusa.

Torino je sa dva gola u dvije minute savladao Entelu i plasirao se u osminu finala gdje će igrati protiv Lećea. Najprije je u 28. minuti Simone Zaza zatresao mrežu protivnika, da bi dvije minute kasnije konačnih 2:0 postavio Federiko Bonacoli.