Kup Italije: Fiorentina bolja od Udinezea, Specija izbacila Bolonju

Fudbaleri Fiorentine savladali su na gostovanju nakon produžetaka ekipu Udinezea sa 1:0 u šesnaestini finala Kupa Italije, dok je Specija takođe poslije produžetaka bila bolja od Bolonje sa 4:2.

Udineze i Fiorentina odigrali su meč bez golova nakon 90. minuta, a onda je Tofol Montiel u 112. minutu donio gostima iz Firence trijumf i prolaz u narednu fazu. Kaljari je golovima Alberta Ćerija i Rikarda Sotila sa 2:1 savladao Veronu za koju je gol postigao Ebrima Koli.

Huan Fransisko Bruneta je sa dva gola donio pobjedu Parmi od 2:1 nad Koncezom, dok je jedini gol za goste postigao Anđelo Korsi. Najveća drama viđena je u duelu Bolonje i Specije, gdje su gosti trijumfovali sa 4:2 nakon produžetaka. Roberto Pikoli je doveo goste u vođstvo, da bi Musa Barov i Rikardo Orsolini preokrenuli na 2:1 u prvom poluvremenu. Diego Farias je golom u 64. minutu odveo meč u produžetke, gdje je Đulio Mađore sa dva pogotka riješio pitanje pobjednika.