Kup Italije: Juventus i sa očajnom igrom prošao u finale, Interu nedostajalo sreće

U polufinalu Kupa Italije sastali su se divovi apeninskog fudbala, Juventus i Inter iz Milana. Bez prepoznatljive igre “Stara dama” je prošla u finale takmičenja.

Prva izglednija prilika viđena je u 26. minutu kada je Romelu Lukaku skočio na centaršut iz slobodnog udarca i pucao glavom, ali je lopta otišla lijevo od gola. Nisu “Crno-plavi” gosti uspjeli da stignu do vođstva.

Potom je u 29. minutu Lautaro Martinez dolašao do jedne odbijane lopte i pucao po golu “Stare dame“, međutim, njegov pokušaj je blokiran. Inter je dobio korner, ali mogu žaliti za ovom prilikom. Do kraja prvog poluvremena rezultat je ostao nepromijenjen, 0:0.

Kristijano Ronaldo je u 71. minutu uzeo loptu i bez većih problema prošao kroz odbranu “Neroazura“. Na kraju je tukao nisko u lijevu stranu gola, ali mu je šut savršeno odbranio Samir Handanović.

Pet minuta poslije Portugalca, Dejan Kuluševski je primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan sa golmanom odlučio pucati u desnu stranu gola. Handanović je to pročitao i odbranio.

Inter je u 81. minutu imao zlatnu priliku, Ašraf Hakimi je dočekao centaršut u šesnaestercu i pucao po golu. Ali je tukao neprecizno, lopta je otišla desno od gola.

Nisu “Neroazuri” imali sreće. Ovaj susret je završen 0:0, ali je Juventus sačuvao prednost iz prvog meča od 2:1, te prolazi dalje u Kupu Italije.