Fudbaleri Lacija i Kaljarija odigrali su neriješeno 1:1 u četvrtom kolu italijanske Serije A.

Obje ekipe počele su napadački ovaj meč pa je u uvodnim minutima viđeno nekoliko poluprilika, a sjajnu šansu da dovede Kaljari u vođstvo u 16. minutu imao je Keita Balde, ali je izblokiran u odlučujućem trenutku.

Jedan od najkonkretnijih fudbalera gostujuće ekipe bio je Žoao Pedro koji se u dobroj poziciji našao u 31. minutu, ali ipak nije bio dovoljno precizan.

Lacio je do prednosti stigao u najidealnijem trenutku, pred sam kraj prvog poluvremena. Sergej Milinković-Savić je prošao po desnoj strani i odlično zavrnuo loptu u šesnaesterac gdje je Ćiro Imobile pokazao odlične skakačke sposobnosti i glavom pogodio golmanov dalji ugao.

Nakon samo dvadesetak sekundi igre u nastavku Kaljari je stigao do izjednačenja, a teško je odlučiti da li je ljepši bio gol Žoaa Pedra ili asistencija Razvana Marina. Marin je briljantno prebacio loptu preko protivničke odbrane, da bi Pedro potom glavom lobovao nemoćnog Pepea Reinu.

Iako je Lacio krenuo jače nakon primljenog gola narednu veliku šansu opet su imali gosti kada je Nahitan Nandez pogodio stativu.

Keita Balde je u 62. minutu nakon velikog posla koji je odradio Pedro utišao domaće navijače kada je svom timu donio prednost za 2:1. Iako se bio spetljao uspio je da uputi udarac koji je po zemlji završio u mreži.

Lacio je potom krenuo na sve ili ništa, a gol vrijedan jednog boda djelo je Danila Kataldija iz 83. minuta kada je pokupio odbijanac i genijalnim šutem skinuo paučinu sa sa gostujućeg gola.

Lacio će u narednom kolu gostovati kod ekipe Torina, dok će Kaljari dočekati Empoli.