U okviru desetog kola Serije A, Lacio je kao gost savladao Speciju rezultatom 2:1.

Lacio je do vođstva stigao u 15. minutu. Sergej Milinković-Savić je dobro proigrao Ćiru Imobilea, a italijanski napadač je lagano riješio situaciju jedan na jedan protiv Ivana Provedela.

Rimljani su udvostručili prednost u 33. minutu. Milinković-Savić je maestralno izveo slobodan udarac sa oko 25 metara udaljenosti od protivničkog gola i golman Specije nije imao nikakve šanse.

Domaćini su do svog jedinog gola na utakmici stigli u 64. minutu, kada je M’Bala Nzola sjajno ušao u šesnaesterac i lijevom nogom savladao Pepea Reinu.

Do kraja utakmice, rezultat se nije mijenjao i nakon posljednjeg sudijskog zvižduka na semaforu je stajalo 2:1. za Lacio.