Lajpcig i Ajntraht Frankfurt po jednom tresli suparničke mreže i remizirali (VIDEO)

U okviru 25. kola Bundeslige, Lajpcig i Ajntraht Frankfurt su odigrali neriješeno, a konačan rezultat je glasio 1:1.

Već u sedmom minutu, domaći Lajpcig je mogao do vođstva, ali Kevin Trap je odlično odbranio pokušaj Džastina Klajverta iz šesnaesterca. Sedam minuta kasnije, Vili Orban je postigao gol, ali to je učinio iz nedozvoljene pozicije, pa je meč nastavljen bez promjene.

U 39. minutu, Makoto Hasebe je mogao dovesti goste do prednosti, ali iz kaznenog prostora je bio zamalo neprecizan i na veliki odmor se otišlo sa 0:0.

Drugi dio igre je započeo idealno za domaćine. Već u 46. minutu, Emil Forsberg je bio na pravom mjestu nakon odbrane Trapa i lagano je to pospremio u mrežu za 1:0.

Činilo se da je momentum na strani domaćina, ali ekipa iz Frankfurta se postepeno vraćala u meč. U 59. minutu, Amin Junes je bio u odličnoj poziciji, ali nije uspio savladati protivničkog čuvara mreže.

Ipak, samo dva minuta kasnije, gosti su došli do izjednačenja. Nakon strpljivo građene akcije, Andre Silva je sa lijeve strane proigrao Daičija Kamadu, koji je iskoristio to što je ostao sam i uz malo sreće poravnao na 1:1.

Do kraja meča, i jedni i drugi su imali par dobrih šansi, Aleksander Sorlot je u 78. minutu zamalo donio novo vođstvo Lajpcigu, a Luka Jović u 82. preokret Ajntrahtu, no mreže su ostale mirovati i konačan ishod je glasio 1:1.

U narednom kolu, Lajpcig će igrati protiv Arminije u gostima, dok tim iz Frankfurta kod kuće dočekuje Union Berlin.