Fudbaleri Lajpciga savladali su ekipu Augzburga na domaćem terenu sa 2:1 u okviru 21. kolu njemačke Bundeslige.

Prvu veliku priliku imao je Kristofer Nkunku u četvrtom minutu iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali je njegov šut zaustavio Rafal Gikievič. Pola sata kasnije Ris Oksford je napravio prekršaj za najstrožu kaznu, a odgovornost je preuzeo Dani Olmo. Bivšem igraču zagrebačkog Dinama Gikievič je odbranio penal, ali je on ponovljen jer je golman ranije krenuo sa gol linije. Olmo je ponovo uzeo da šutira i pogodio je za 1:0. Lajpcig je udvostručio prednost u 42. minutu kada je Jusuf Poulsen oduzeo loptu i dodao je do Nkunkua koji nije imao težak zadatak da pogodi za 2:0.

Pokušavali su gosti da postignu bar jedan gol i to im je uspjelo u 77. minutu, kada je Danijel Kaliguri bio precizan sa bijele tačke. Nkunku je imao nevjerovatnu šansu pred kraj utakmice, kada je prošao po desnoj strani i šutirao iskosa, no protivnički golman je sačuvao svoju mrežu. Igrači Augzburga će se sigurno dosta žaliti i nakon utakmice zbog sumnjive situacije u posljednjim trenucima kada su tražili penal, ali je sudija svirao ofsajd i odmah nakon toga i kraj meča.

U narednom kolu Lajpcig gostuje Herti, a Augzburg dočekuje Bajer Leverkuzen.