Lampard: "Žiru je vrhunski profesionalac"

Fudbaleri Čelsija pobijedili su juče ekipu Sevilje u gostima ubjedljivim rezultatom 4:0, u okviru petog kola grupne faze Lige šampiona.

Sve golove za “Plavce” postigao je iskusni Olivije Žiru, a poslije meča Frenk Lampard je govorio u superlativima o 34-godišnjem napadaču.

On je vrhunski profesionalac. Pogledajte njegovu statistiku u reprezentaciji Francuske i u Ligi šampiona. Nije bio standardan prije nego što sam preuzeo ekipu, ali čim sam došao vidio sam koliko je pozitivan, koliko želi da trenira i da utiče na ljude, bez obzira da li je starter” – rekao je engleski stručnjak, te nastavio:

Četiri gola na ovom nivou takmičenja i kvalitet golova. Individualni nastup Žirua, ali i ekipe u prvom poluvremenu, od odbrane do napada su bili sjajni. Odlična partija Olivijea. Ovo je težak teren, bilo je teških momenata u prvom poluvremenu, ali smo uspjeli da se izborimo“.

Lampard je govorio kako je iskusni napadač pravi primjer mlađim kolegama u Čelsiju.

Kada ne igrate stalno, nastavite dobro da trenirate, a onda dobijete šansu i odigrate kao što je on odigrao protiv Sevilje. Olivije je pouzdan i tačka. Ne samo za našu ekipu već i svojim golovima za reprezentaciju Francuske, u kojoj ima sjajnih individualaca” – rekao je 42- godišnji trener.