Lens i Nant podijelili plijen u Ligi 1

U okviru osmog kola francuske Lige 1, Lens i Nant su odigrali neriješeno, 1:1.

Nant je imao prvu priliku na utakmici već u trećem minutu. Randal Kolo je šutirao poslije sjajnog solo prodora, ali Žan-Luis Leka je to uspio odbraniti.

Nije bilo uzbuđenja sve do 27. minuta, kada je Lens poveo. Nakon odlične akcije po lijevoj strani, Simon Bokote Banza je pronašao Gaela Kakutu u šesnaestercu, a on je lijevom nogom iz prve uz malo sreće savladao Leku.

Do kraja prvog poluvremena, nije bilo promjene rezultata, pa se na odmor otišlo minimalnom prednošću domaće ekipe.

U nastavku, Nant je bio nešto bolji, a do izjednačenja su uspjeli stići u 81. minutu. Kolo je odlično pretrčao čuvara i ušao u šesnaesterac Lensa, gdje ga je oborio Džonatan Gradi, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Abdulaj Ture je preuzeo odgovornost i pogodio za 1:1.

U četvrtom minutu sudijske nadoknade, “Kanarinci” su mogli do potpunog preokreta, ali Ludovik Blas je iz šesnaesterca šutirao van okvira gola. To je bilo sve od ove utakmice, konačan rezultat je ostao 1:1.

U narednom kolu, Lens će kod kuće igrati protiv Anžera, a Nant gostuje Olimpiku iz Marselja.